Divoké lálie

Odpovědět
Deepinpeat
Čestný uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: 6.6.2014 14:43:50

Divoké lálie

Příspěvek od Deepinpeat »

Tak jsem si po letech koukání na ty přerostlé a přelomené "krasavce" splnil sen a přes to, že ta fotka je i na mě dost mizerná, tak na ní plavou divoké lálie. Dovezeno na objednávku z Vivaria. Snad se budou dařit. 8-)
divočáci_opt.jpg
divočáci_opt.jpg (91.53 KiB) Zobrazeno 3754 x
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Divoké lálie

Příspěvek od mlynář »

Tu původní, resp. asi "divokou" formu stále už spousty let udržuje a ve velmi dobré kondici Mirek Fořt z Plzně.
Deepinpeat
Čestný uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: 6.6.2014 14:43:50

Re: Divoké lálie

Příspěvek od Deepinpeat »

No tak to jsem je měl docela za rohem, ale já jsem chtěl prostě odchyt a v létě jsem je načapal v nabídce, ale než jsem se vzpamatoval, tak byly pryč. Tentokrát jsem si dal záležet, abych to stihnul. Jsou asi tak poloviční proti těm běžně dostupným, ale evidentně dospělé a ve 20 stupních neustále pátrají po žrádle a samečcci už si vymezují teritoria a začínají se barvit. Nechám je trochu srovnat a za pár dní udělám monzun, uvidíme co se stane :geek:
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Divoké lálie

Příspěvek od mlynář »

Jj. Ty co má Mirek jsou taky klasicky menší, než různé hybridy, které se běžně vozí z Asie.
Deepinpeat
Čestný uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: 6.6.2014 14:43:50

Re: Divoké lálie

Příspěvek od Deepinpeat »

Jen pro zajímavost. Do nádrže jsem dal několik velkých listů mandlovníku, aby se ryby po importu lépe srovnaly. Jakmile se to listí trochu nasáklo a změklo, tak se v něm objevily jeden den velké díry a druhý den odpoledne jsem našel tohle a dno pokryté něčím, co důvěrně zná každý chovatel "kořenožravých" krunýřovců. Prostě to vzali jako příkrm a zdroj balastních látek a zametly si s tím trávicí trakt.
sežerou resize.jpg
sežerou resize.jpg (218.24 KiB) Zobrazeno 3652 x
Odpovědět

Zpět na „Rod Trichogaster BLOCH & SVHNEIDER, 1801“