Členství

Zde mohou všichni klábosit o všem, co se týká ČLA nebo labyritních rybek
Odpovědět
JAF
Čestný uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: 5.10.2010 0:47:05
Bydliště: Praha

Členství

Příspěvek od JAF »

Jak funguje asociace? Co získám tím, když se stanu členem? Krom jiné barvy nicku tady.

V principu si říkám, že bych členem měl být už leta, protože labyrintky jsou odjakživa mým hlavním zájmem v akvaristice, na druhou stranu netuším, co mi to přinese. Jsou tu nějaké tajné sekce fóra pro členy, máte tajný věstník, chodíte diskutovat o rybách do hospody, plánujete výpravu do jihovýchodní Asie, půjčujete si literaturu, nebo tak něco? :)
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Členství

Příspěvek od mlynář »

JAF píše:Jak funguje asociace? Co získám tím, když se stanu členem? Krom jiné barvy nicku tady.

V principu si říkám, že bych členem měl být už leta, protože labyrintky jsou odjakživa mým hlavním zájmem v akvaristice, na druhou stranu netuším, co mi to přinese. Jsou tu nějaké tajné sekce fóra pro členy, máte tajný věstník, chodíte diskutovat o rybách do hospody, plánujete výpravu do jihovýchodní Asie, půjčujete si literaturu, nebo tak něco? :)
Mnohá z těch věcí byla v určitém plánu. Dneska je všechno jinak. Ještě před dvěma lety bych asi tu koktal všechny možné argumenty (což neumím) proč je zajímavé být členem ČLA. Dnes mám situaci mnohem jednodušší v tom, že mohu poukázat na to, jak to šlape v sousedním - Českém cichlid klubu a to dokonce tak, že má už i členy ze Slovenska a v současnosti je počtem asi třetí největší akvaristickou organizací v republice.
ČLA měla krátce po svém začátku docela podobně našlápnuto. Než došlo ale k nějakému vzestupu, rozpadl se původní základní kádr a zbylo nás pár, každý ještě k tomu se svými vlastními starostmi...

Jinak myslím, že snad ale i nějaké karty v ruce máme. Máme možnosti několika tradičních, ale i netradičních zdrojů jak získat zajímavé rybky a já jsem přesvědčený, že v případě větší členské základny by se i tyto možnosti ještě prohloubily.
Jak je to s knihami? Vydávání akvaristické literatury - myslím kvalitní a zejména monografické - defacto skončilo. Všichni zůčastnění víme, kde se dneska dá ještě něco sehnat, co existuje a pravdou povědíc, každý z klubu, kdo o takové věci měl zájem si co potřeboval už dávno sehnal. Navíc vlastnictví některých či všech kvalitních knih (je to samozřejmě předurčeno možnostmi se popasovat s texty v angličtině či němčině) již člověku nepřináší aktuální informace. Ty jsou ke získání na internetu a povětšinou zdarma (není nekvalitní internet a kvalitní papírové médium, jak tvrdí mnoho lidí - tam i na druhé straně je třeba se naučit prosévat zrno od plev - u knih je to o to bolestnější, že za to člověk musel vypláznout mnohdy tisíce, aby nakonec zjistil, že pořídil hezkou a barevnou pouťovku). Nicméně k překvapení asi bude, že ČLA má i tiskoviny pro své členy a to dokonce dvě. Jednou je dnes již neplatný standard soutěžních samců B.splendens dle Holma Arndta a druhou český překlad doktora Chaloupeckého Kai-Erik Wittea příručky a klíče k určování bojovnic (orig. v Aqualog All Labyrinth Fishes).
Do případného programu by se našlo i pár přednášek od některých členů a nás pár, kteří to držíme má i několik možná zajímavých nápadů.
Tajné prostory zde na fóru klubu zatím nebyly zřízeny, protože k tomu nebyly důvody. Jinak ale ano, na tomto portálu Akva CZ jsou prostory, kam mohou jen a pouze členové AKVA CZ a tudíž i členové ČLA (nikdo jiný ani nevidí, že tu ta sekce je).

No a takhle bych asi mohl pokračovat dál a dál. I když se sám divím, tak přeci jen něco má klub za těch .... hmmmmm... v létě už to bude sedm let... za sebou.
Co se setkání členů týče, tak se pravidelně """polovina až většina""" členské základny setkává u příležitosti návštěvy Výstavy ryb v Hradci Králové (viz minulou sobotu - sešla se nás tam skoro polovina - tři). Máme možnost se setkávat na červnovém praseti a pak pochopitelně další závisí i na členské základně samotné, co vymyslí a bude praktikovat. Máme své slovo i v AKVA CZ.

Proto bych nejen já byl rád, aby se čl. základna rozšířila. Už jen pro klasické a velmi pravdivé úsloví víc hlav, víc ví (já bych jej vylepšil na "víc hlav, víc nápadů"). Není zde ani jeden důvod, aby ČLA nemohla začít šlapat stejně tak, jako je tomu u již výše zmíněného cichlid klubu... A začalo to stejně jako tady. Podobným komunikačním fórem a tím, že jsem začal rejpat do obětavců, kteří se na něm zaregistrovali a měli zájem o informace, atd...atd...
Dneska už to došlo dokonce tak daleko, že se cichlidáři nescházejí jen na předem domluvených akcích, ale od léta každý měsíc u jednoho člena doma v Úvalech. Není to povinné, slejzají se tam ale nejen cichlidáři z Pražska, jezděj i kluci z plzeňska (zápaďáci), Vysočiny, východních krajů a Moravy (východňári), severu, atd.... ČCK má v současnosti kousek přes třicet členů a u Koldy bývá přítomno na slezině zpravidla deset až patnáct z nich (v různých obměnách - jak kdo zrovna může). Stojí to za to a tvrdí to partu, pod to se mohu podepsat. No a pak postupně přicházejí různé nápady a ono to všechno do sebe začíná zapadat a funguje to.

Jako třeba ČCK kongresy a jiné podobné taškařice. Nebylo by vůbec žádným problémem dělat i ČLA kongresy s přednáškami, pokecem, atd...atd... To už by všechno záleželo na zájmu a chuti členů... atd...
Odpovědět

Zpět na „Diskusní sekce“