Další e-shop

Zde mohou všichni klábosit o všem, co se týká ČLA nebo labyritních rybek

Re: Další e-shop

Odeslatod mlynář v Sob Led 28, 2012 8:19 pm

Co by přineslo? Samozřejmě z 80 % jen a jen starosti...... :mrgreen: Ale i o tom ta akvaristika je. ;)
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
 
Příspěvky: 575
Registrován: Úte Dub 27, 2010 2:02 pm
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Další e-shop

Odeslatod vav v Ned Led 29, 2012 10:33 am

Ne, vážně... Když spolek, tak nějaká přidaná hodnota, samozřejmě i něco za to. Ale narážím na to, že kromě stanov se mi nepodařilo nic konkrétního o činnosti vypátrat. Jinak je jasné, že jsem ke spolupráci v rámci svých možností otevřený, jak se už i někteří členové ČLA měli možnost přesvědčit...
vav
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: Úte Lis 09, 2010 10:25 pm

Re: Další e-shop

Odeslatod mlynář v Ned Led 29, 2012 4:55 pm

Tu přidanou hodnotu určuje a provádí množina aktivních členů takového spolku. Byl bych moc rád, kdyby se ČLA vzepjala alespoň k poloviční činnosti, kterou se v současnosti honosí např. cichlid klub. To ale o dvou členech s vůlí k aktivitě nestačí. No a z té aktivní množiny sem víceméně chodí pouze moje maličkost. Jinak atraktivitu takového společenství později určuje i programová stránka. A jsme opět u onoho množství.
ČLA má momentálně cca sedm členů a z toho jsou čtyři "spící" a jeden "mimo sebe" (studuje daleko od domova a v současnosti nemá moc možností se aktivně zapojovat). Potřebujeme novou krev a bez pardonu, vzhledem k možnému počtu do nového začátku a pro rozjezd pokud možno ze středočeského kraje. Z vedení momentálně funguje akorát pokladník, který klub i zastupuje v rámci zasedání AKVA CZ a reprezentuje na většině akcí, ale není tím pravým typem pro internetovou komunikaci.
Už jsme i s Petrem několikrát uvažovali o tom, to úplně vzdát. Pokaždé jsme si ale uvědomili, že by to možná byla dost velká škoda. A to nejen díky tomu, že klub se rodil dlouho a v komplikacích víceméně několikanásobného císařského řezu.... ;) :ugeek:
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
 
Příspěvky: 575
Registrován: Úte Dub 27, 2010 2:02 pm
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Další e-shop

Odeslatod vav v Čtv Úno 02, 2012 4:46 pm

Tahounem labyrintek je asi v současné době Betta splendens "křížená", ta má přiznivců dost i mezi mládeží, kolem ní to docela žije - je to produkt. Teď už to jenom zkoncentrovat a kolem toho obalit ostatními labyrintkami (komunita)... i s klubem ;-). Když klub, tak musí být pro členy něčím exkluzivní (časopis, burza, přednášky, návštěva u někoho/někde...?) Asi by to chtělo nějaký hezký web a pár drobných mediálně povedených akcí, kontakty. Jenže to chce taky toho tahouna - člověka, a to bohužel musím přiznat ani já v současné době nejsem... ;-( Nicméně, jak jsem už napsal, spolupráci v rámci možností jsem otevřený.
vav
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: Úte Lis 09, 2010 10:25 pm

Re: Další e-shop

Odeslatod mlynář v Čtv Úno 02, 2012 7:13 pm

vav napsal:...... musí být pro členy něčím exkluzivní (časopis, burza, přednášky, návštěva u někoho/někde...?) Asi by to chtělo nějaký hezký web a pár drobných mediálně povedených akcí, kontakty. .....

To už tady všechno bylo, tahoun se ale unavil, protože byl na to sám. ;)
Ono to vypadá šablonovitě - "musí být tahoun" - praxí ale člověk zjistí, že to tak vůbec nefunguje, nebo jen chviličku. I zmíněný ČCK si něčím podobným prošel a když to vypadalo na krach, změnila se komplet struktura a začalo to tam fungovat. Dneska to tam o žádném tahounu není, táhne to deset, patnáct lidí z celé republiky. To je zase právě o té nové krvi a hlavně o tom, že je jí třeba více. Šlechtěné splendensky a všechno okolo nich tady v republice je v posledních letech dílem Toma Chudy. Spolu jsme před lety ČLA zakládali......
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
 
Příspěvky: 575
Registrován: Úte Dub 27, 2010 2:02 pm
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Další e-shop

Odeslatod vav v Čtv Úno 02, 2012 10:44 pm

Souhlasím, že nejlepší je, když se prostě "náhodou" sejde skupinka lidí, která funguje (jako se to třeba stává ve škole nebo sportovním oddíle - některé ročníky jsou marné a jiné spolu fungují až do skonání...), ... jenže to se prostě musí sejít. Ale ten tahoun to může odtáhnout, když to nejde, aby to nezašlo.... tím, že to pořád udržuje, tak latentně může něco vzniknout, co se pak může vyvrbit. Na tahounovi je vydržet a pak, aby včas předal žezlo a "nezacláněl" ;-)) Ocenění zásluh nelze čekat ;-) Někteří tahouni si užijí i dobu, kdy to frčí - to se to táhne! ;-) Důležité je nedělat to primárně pro druhé nebo pro věc, ale sobecky pro sebe, pro vlastní zábavu. Snad se něco vyvrbí ... ;-)
vav
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: Úte Lis 09, 2010 10:25 pm

Předchozí

Zpět na Diskusní sekce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron