červici v akvárku

Zde mohou všichni klábosit o všem, co se týká ČLA nebo labyritních rybek
Odpovědět
Uživatelský avatar
Apocalypsus
Člen AKVA CZ - 034 ČLA
Příspěvky: 129
Registrován: 25.8.2010 7:53:21
Bydliště: Ostrava - Poruba
Kontaktovat uživatele:

červici v akvárku

Příspěvek od Apocalypsus »

sedím, koukám, šmíruju, užívám si to a najednou koukám jak si to přes akvárko mašíruje malý bílý červík.. tenoučky a asi 5mm dlouhý.. pak jsem se na to zaměřil a je jich tam víc.. co to sakra je?
Prezident ČLA o.s.
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: červici v akvárku

Příspěvek od mlynář »

Kdysi jsem to i věděl. Těžko se jich zbavuje, spíš vůbec ne. Vypadají tak trochu jako mikry. Jinak to ničemu nevadí. Alespoň já jsem nezpozoroval, že by mi to kdy nějak škodilo. V těch akvárkách se mi normálně třely ryby, líhla mláďata a bez problémů rozplavávala a není vyloučeno, že si toho tu a tam nějaké i zoblo. Tak jsem to přestal řešit a přestal jsem si toho všímat. Vajčka těhlech prevítků se asi do akvárka dostávají s mraženým krmením a v tom teploučku se to pak líhne a asi to vegetí na detritu a zbytcích potravy, co upadnou rybám od hub.
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: červici v akvárku

Příspěvek od mlynář »

Ještě dovětek. Myslím, že skutečně patří mezi červy, ale už si tím nejsem jistý. Možná by ses jich zbavil s pomocí Flubenolu.
Uživatelský avatar
Apocalypsus
Člen AKVA CZ - 034 ČLA
Příspěvky: 129
Registrován: 25.8.2010 7:53:21
Bydliště: Ostrava - Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: červici v akvárku

Příspěvek od Apocalypsus »

mlynář píše:Ještě dovětek. Myslím, že skutečně patří mezi červy, ale už si tím nejsem jistý. Možná by ses jich zbavil s pomocí Flubenolu.
pokud to ničemu nevadí tak není dlvod to řešit.. mládata to požerou.. jednou jsem měl červiky ve filtru který jsem na noc vypínal... vždy ráno jak jsem jej zapl ryby čekaly až z něj vylétnou červíci a papali.. ok nebudu to řešit
Prezident ČLA o.s.
Uživatelský avatar
Joe.cz
Člen AKVA CZ - 034 ČLA
Příspěvky: 24
Registrován: 28.5.2010 18:08:12

Re: červici v akvárku

Příspěvek od Joe.cz »

já jsem je taky pozoroval, ale ryby si toho nevšimnou (alespoň u mě)
Odpovědět

Zpět na „Diskusní sekce“