Obecná část tématu o rostlinách

Obecná část tématu o rostlinách

Odeslatod mlynář v Sob Bře 29, 2014 10:56 am

Témata okolo životního prostředí labyrintek v přírodě jsou zvlášť zásadní při snahách o pochopení života našich oblíbenců v jejich domovině. V dnešní době máme možnosti získávání mnoha nových druhů přímo z odchytů a jak jim připravit co nejpříjemnější podmínky k pobytu u nás je jedním z klíčových témat jejich chovu, ale především pak možných odchovů.

V posledních patnácti letech se ze mne stal spíš ortodoxní bettař a právě u této skupiny - rodu drobných rybek jsou veliké rozdíly v biotopních lokalitách, ve kterých jednotlivé skupiny bojovnic žijí. Na jedné straně zde máme například skupinu splendens, kdy se jednoznačně jedná o druhy, jež žijí v bahnitých místech s vysokým podílem rostlin (rýžoviště, silně prorostlé bažiny, aj.) a naproti tomu například skupina coccina, jejíž druhy pocházejí z černých vod s vysokým obsahem huminů a tříslovin, ve kterých rostliny nenajdeme.

Myslím, že zde bylo na čase tuto kategorii otevřít a začít o danných tématech komunikovat.
mlynář
Sekretář AKVA CZ

Re: Obecná část tématu o rostlinách

Odeslatod JAF v Stř Říj 18, 2017 10:36 am

Není to, že v černých vodách rostliny nenajde, tročku mýtus? Určitě takové vody jsou, ale jsou i takové, kde rostliny rostou. Nedávno jsem někde na Youtube sledoval podvodní záběry z černé vody plné kryptokoryn.
JAF
Čestný uživatel

Re: Obecná část tématu o rostlinách

Odeslatod mlynář v Stř Říj 18, 2017 5:03 pm

Nejsem si přesně jistý, ale rostliny samozřejmě lemují černovodní toky a při zvýšení vody ve vodě jsou. Jinak mám takový pocit, že možná většina "akvarijních" rostlin ve své domovině normálně mimo dobu záplav roste mimo vody.
mlynář
Sekretář AKVA CZ

Zpět na Labyrintky a rostliny