Obecná část tématu o rostlinách

Odpovědět
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Obecná část tématu o rostlinách

Příspěvek od mlynář »

Témata okolo životního prostředí labyrintek v přírodě jsou zvlášť zásadní při snahách o pochopení života našich oblíbenců v jejich domovině. V dnešní době máme možnosti získávání mnoha nových druhů přímo z odchytů a jak jim připravit co nejpříjemnější podmínky k pobytu u nás je jedním z klíčových témat jejich chovu, ale především pak možných odchovů.

V posledních patnácti letech se ze mne stal spíš ortodoxní bettař a právě u této skupiny - rodu drobných rybek jsou veliké rozdíly v biotopních lokalitách, ve kterých jednotlivé skupiny bojovnic žijí. Na jedné straně zde máme například skupinu splendens, kdy se jednoznačně jedná o druhy, jež žijí v bahnitých místech s vysokým podílem rostlin (rýžoviště, silně prorostlé bažiny, aj.) a naproti tomu například skupina coccina, jejíž druhy pocházejí z černých vod s vysokým obsahem huminů a tříslovin, ve kterých rostliny nenajdeme.

Myslím, že zde bylo na čase tuto kategorii otevřít a začít o danných tématech komunikovat.
JAF
Čestný uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: 5.10.2010 0:47:05
Bydliště: Praha

Re: Obecná část tématu o rostlinách

Příspěvek od JAF »

Není to, že v černých vodách rostliny nenajde, tročku mýtus? Určitě takové vody jsou, ale jsou i takové, kde rostliny rostou. Nedávno jsem někde na Youtube sledoval podvodní záběry z černé vody plné kryptokoryn.
Uživatelský avatar
mlynář
Sekretář AKVA CZ
Příspěvky: 603
Registrován: 27.4.2010 14:02:09
Bydliště: Grýnviliž u Práglu

Re: Obecná část tématu o rostlinách

Příspěvek od mlynář »

Nejsem si přesně jistý, ale rostliny samozřejmě lemují černovodní toky a při zvýšení vody ve vodě jsou. Jinak mám takový pocit, že možná většina "akvarijních" rostlin ve své domovině normálně mimo dobu záplav roste mimo vody.
Odpovědět

Zpět na „Labyrintky a rostliny“